O nás

Aký je náš cieľ?

Všetky tieto projekty nás predovšetkým veľmi bavia. Je to vášeň a dobrodružstvo. Našim cieľom je maximálne sa zdokonaliť a čo najlepšie porozumieť raketovému inžinierstvu. Našim snom je podieľať sa na stavbe skutočných rakiet, schopných doletieť do vesmíru. Náš cieľ je cestou nasmerovanou za našim snom.

Ako na to?

Už od konca roku 2019 keď sme vznikli ako Astrum Trace, staviame menšie rakety na pevné pohonné látky. Motory na pevné pohonné látky sú ideálnou strednou cestou medzi výkonom a komplexitou. Na väčšinu ďalších súčiastok používame 3d tlač, ktorá nám umožňuje rapídny design vysoko odolných komponentov ako sú napríklad krídla aktívnej stabilizácie. Padákové systémy nám zase umožňujú raketu dostať bezpečne na zem po tom čo dosiahne najvyššieho bodu svojej dráhy.

Každý z nás sa samovzdelávame prostredníctvom kníh, dokumentárnych filmov, roznych profesionálnych i nadšeneckých videí. (napr.: Scott Manley, Everyday Astronaut, NASA, Space X, Primal Space, BPS Space, Richard NAKA). Študujeme si témy ako: raketové motory, palivá, počítačové simulácie, analyticky založené výpočty, programovanie, techniky kompozitných materiálov. 3D tlač a 3D dizajnovanie tvorí významnú a rozhodujúcu položku.

Konzultanti

Hugo a Maťo sú členmi SOSA – Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity. www.sosa.sk Organizácia združujúca slovenských odborníkov a nadšencov pre vesmírne aktivity poskytuje konzultácie a čiastočne, v niektorých oblastiach, technické zázemie.

Opakované konzultácie docentom Pavlom Valkom (FEI STU, Bratislava) ohľadom aktívnej stabilizácie.